Hliníkové okná a dvere

Hliníkové okná a hlavne dvere si získali u zákazníkov veľkú obľubu pre svoj reprezentatívny dizajn, pevnosť, tvarovú stálosť a prakticky neobmedzenú životnosť. Hliníkové okná a dvere sú výsledkom dobrého vkusu, vdýchnu život každej jednej stavbe a pridajú jej na výnimočnosti svojím elegantným a nadčasovým dizajnom z ktorých sa stávajú moderné diela.

Hliníkové okná zaznamenali pokrok v oblasti tepelnej izolácie. Vďaka prepracovanosti profilov bez tepelných mostov tak nehrozia žiadne tepelné straty.

K výrobe okien a dverí je hliník nenahraditeľným materiálom. Trvanlivosť, variabilita a odolnosť k poveternostným vplyvom urobili z hliníkových okien víťazov v modernej architektúre.


3 základné požiadavky na hliníkové okná

Prvou základnou požiadavkou je: aby sa cez okná dostalo čo najviac svetla. Pevnosť hliníkového okna nie je v žiadnom prípade, iba estetickou výhodou. Vidieť to hlavne vďaka veľkým preskleným plochám, kde by mal byť hliníkový rám.

Druhou dôležitou požiadavkou je: tepelná a zvuková priepustnosť, výhoda je v tvarovej stálosti, ktorú hliníkové okná zaručujú prakticky navždy. Presná a náročná výroba spolu s vhodným zasklením nám garantujú, tepelnú a zvukovú nepriepustnosť, ktorá je závislá práve na kvalite sklenenej výplne.

Treťou požiadavkou je bezpečnosť. Hliníkové okná sú nehorľavé čo sa nedá povedať o drevených alebo plastových oknách. Sú prirodzene odolné proti násilnému vypáčeniu krídla proti rámu.


Vzhľad a údržba hliníkových okien

Hliník je tvárny, pevný a nekladie žiadne obmedzenia nápaditosti a rozmanitosti estetického riešenia. Povrchová úprava hliníkových okien zahrnujúce široké spektrum farieb RAL, úpravu eloxovaním v odtieňoch od striebornej cez bronz až po čiernu a taktiež možnosť povrchovej úpravy imitujúcu drevo. Vďaka svojej stálosti a presnosti opracovania, hliníkové okná majú stále dokonalý podklad a preto nevyžadujú žiadnu údržbu.